Aktuality | MCN Telecom Slovensko

Spoločnosť MCN Telecom predstavila inovatívny projekt na medzinárodnej konferencii telekomunikačných operátorov v Chorvátsku

25 február 2019, Bratislava. Najnovším projektom spoločnosti MCN Telecom je NNP, ktorého cieľom je zjednotiť globálnych poskytovateľov telekomunikačných služieb na výmenu spoľahlivých údajov o telefónnych číslach, číselných rozsahoch a prenesených číslach. Prezentácia nového projektu sa uskutočnila na jednej z popredných konferencií operátorov na CEE CEE.

(viac…)

Ako znížiť náklady na odchádzajúce hovory?

Spoločnosť MCNtelecom rozšírila funkčnosť svojho najpopulárnejšieho produktu Virtuálna ústredňa tým, že pridelila funkciu spätného volania, ktorú inak poskytuje obmedzený počet poskytovateľov služieb. Táto funkcia môže byť nastavená v MyMCN účte v časti «Telefónická služba» a je bezplatná.
(viac…)

Ako môžu spoločnosti s regionálnou sieťou ušetriť telefonovanie a zvýšiť ROI?

Nový slovenský operátor MCNtelecom začal poskytovať dve nové možnosti pre produkt Virtuálna ústredňa: «Routing za najmenšiu cenu» a «Geografický routing». Nové opcií možno otestovať a pripojiť v priebehu prvých 10 dní zadarmo v rámci testovacieho obdobia.

Táto služba pomáha podnikom s regionálnymi divíziami významne optimalizovať náklady na telekomunikačné služby a zvýšiť efektívnu prácu. Dve nové možnosti sú k dispozícii všetkým zákazníkom MCNtelecomu v desiatich veľkých mestách Slovenska: Bratislava, Trenčín, Trnava, Nitra, Žilina, Martin, Banská Bystrica, Prešov, Poprad a Košice- ti je zoznam miest kde spoločnosť MCNtelecom dostal od miestneho regulátora 11 000 čísiel.

Funkcia routing za najmenšiu cenu hovorov pomáha fakturačnému systému automaticky vybrať nákladovo najefektívnejšiu cestu pre diaľkové hovory bez bez toho, aby účastník vykonal by akékoľvek kroky. Napríklad spoločnosť používa Bratislavské a Trenčínske telefónne čísla, ktoré sú zavedené do virtuálnej ústredni MCNtelecom. Keď účastník spoločnosti uskutoční volanie do Trnavi, bude hovor odoslaný z bratislavského alebo z trenčínskeho čísla, v závislosti od toho, ktorý z nich bude stáť najmenej.

Funkcia geografický routing pomáha spoločnosti získať lojalitu zákazníkov a budovať vzájomne výhodné vzťahy s nimi. Napríklad sieť zdravotníckych kliník, ktorá obslužuje pacientov na celom území Slovenska a spája telefónne čísla rôznych miest, a rieši že si vytvorí reklamnú kampaň v Nitre a v Košiciach. Pritom hovory sa iniciujú z bratislavskej kancelárii. Funkcia «Geografický routing» umožňuje systému pri každom odchádzajúcom hovore aby v automatickom režime bol poslaný cez číslo regiónu, kde sa nachádza volajúci účastník. Napríklad ak odchádzajúce volanie sa uskutočňuje v Bratisalve tak volaní účastník vidí bratislavské číslo, ak ak napríklad z Nitri tak nitrianské číslo sa mu ukazuje.

Týmto spôsobom, pre obyvateľov Bratislavi a Nitry hovory budú vyzerať ako by to boli miestné hovory a vytára väčšiu dôveru, čo nepochybne zvýši celkovú efektivitu práce zamestnancov.

V oboch prípadoch keď sú hovory iniciované v sieti spoločnosti tak sú úplne zadarmo.

Viac informácií o produkte Virtuálna ústredňa nájdite na webovej stránke spoločnosti MCN Telecom.


Spoločnosť MCN telecom – prevádzkovateľ telekomunikačnej služby, vývojár softvérových služieb. V Rusku realizuje veľké projekty od roku 2000. Rozvíja podnikanie v Európe. Prevádzkovateľ je zastúpený v štyroch európskych krajinách: v Maďarsku, Nemecku, na Slovensku a v Rakúsku. Má vlastnú infraštruktúru (komunikačné uzly) a všetky potrebné licencie vo všetkých krajinách prítomnosti. Od roku 2015 poskytuje telefónne služby pre firmy v Maďarsku. V roku 2016 zaregistroval firmu na Slovensku. V novembri začal komerčné aktivity a pred mesiacom otvoril kanceláriu v Rakúsku.

MCN Telecom: rýchle spustenie MVNO pre podnikanie

Prvý virtuálny telekomunikačný operátor pre malé, stredné a veľké podniky, ktorý zaviedol do obchodnej prevádzky mobilné služby v Moskve, Petrohrade, Jekaterinburgu, Krasnodaru, Novosibirsku, Rostove nad Donom. Mesačný poplatok za mobilné číslo je 99 rubľov/mesiac, služba FMC-99 rubľov/číslo.

30. november 2017- je dátum začiatia komerčných mobilných služieb spoločnosti MCN Telecom. Začiatok predaja sa uskutočnil ihneď po oficiálnom oznámení Roskomnadzoru (Federálná služba pre dozor v oblasti telekomunikácii, informačných technológii a masmédií) o uvedení siete MVNO do prevádzky.
(viac…)

MCNtelecom sa zúčastnil na najväčšsom e-podnikovom podujatý v Maďarsku

Zástupcovia našej spoločnosti sa zúčastnili na E-commerce EXPO tohto ročnom stretnutí. Expo v prvom rade bolo zorganizované pre zástupcov  webshop a e-podnikov. Naši spolupracovníci sa zúčastnili na workshopov, prednáškach  a v rámci expo mali možnosť osobne konzultovať s expertmi e-podnikovania.

Niekoľko dôležitých štúdii a trendov ktoré súvisia s Maďarským e-podnikovaním v roku 2017.(viac…)

VoIP technológia v službách záchrannej organizácie dobrovoľnýkov

MCNtelecom na základe  IP telefónneho systému podporuje prácu dobrovoľníkov

MCNtelecom ponúklo modernú VoIP technológiu Združeniu Stredobudínskej ochrany civilných dobrovoľníkov, ktorý takýmto spôsobom obržali ľahko zapamätateľné telefónne číslo, ktoré je viackanálne a k tomu samozrejme aj virtuálnu telefónickú ústredňu sme zabezpečili.

(viac…)