MCN Telecom: rýchle spustenie MVNO pre podnikanie | MCN Telecom Slovensko

MCN Telecom: rýchle spustenie MVNO pre podnikanie

Prvý virtuálny telekomunikačný operátor pre malé, stredné a veľké podniky, ktorý zaviedol do obchodnej prevádzky mobilné služby v Moskve, Petrohrade, Jekaterinburgu, Krasnodaru, Novosibirsku, Rostove nad Donom. Mesačný poplatok za mobilné číslo je 99 rubľov/mesiac, služba FMC-99 rubľov/číslo.

30. november 2017- je dátum začiatia komerčných mobilných služieb spoločnosti MCN Telecom. Začiatok predaja sa uskutočnil ihneď po oficiálnom oznámení Roskomnadzoru (Federálná služba pre dozor v oblasti telekomunikácii, informačných technológii a masmédií) o uvedení siete MVNO do prevádzky.

Ako už bolo oznámené neskôr, v máji dostal telekomunikačný operátor licenciu na mobilné rádiotelefónne komunikačné služby a oznámil, že sa objaví ako prvý MVNO pre podnikanie v Rusku. V auguste technickí odborníci spoločnosti MCN Telecom testovali svoje vlastné SIM karty na základe kvalitatývnych parametroch. Počas auditu sa zistilo, že prichádzajúce a odchádzajúce hovory z mobilných a pevných čísel fungujú, ako aj vo virtuálnej ústredni

MCN Telecom “prechádzajú”. Kvalita prenosu hlasu je vynikajúca, správy SMS sa odosielajú a sú doručené včas bez omeškania. Počas testovania nedošlo k žiadnym prerušeniam a nepríjemnostiam.

Keď pripojí účastník mobilnú komunikačnú službu MCN Telecomu na svojom smartphone , objavia sa dve čísla: pevné a mobilné. Môžno zavolať z ktoréhokoľvek. Ak chce kontaktovať svojho kolegu, stačí vytočiť krátke číslo na smartphone pomocou “hviezdičky” (napríklad * 1001, * 1002 atď.). Hovory vo vnútri sieti spoločnosti MCN Telecom sa neúčtujú. Dozvedieť sa svoje mobilné číslo a zostatok na účte vie účastník vytočením * 999 #.

V spoločnosti MCN Telecom je zavedená nová akcia s cieľom na prilákanie nových klientov. Pri pripojení “Mobile PBX” na obdobie jedného mesiaca, v rámci kampane je pre účastníka pridelené jedno pevné číslo mesta Moskva a dve mobilné čísla, ako aj bezplatná virtuálna ústredňa s počtom vnútorných klapiek tri.

Po uplynutí platnosti ponuky bude mať účastník možnosť pripojiť mobilné číslo s účastníckym poplatkom vo výške 99 rubľov mesačne, pevné telefónne číslo za 199 rubľov/mesiac pri mesačnej úhrade a takisto službu FMC za 99 rubľov/mesiac, ktorá je v skutočnosti trikrát lacnejčia ako cena veľkých telekomunikačných operátoroch.

« Kombinovali sme mobilnú, pevnú a vnútropodnikovú komunikáciu (virtuálna PBX služba), aby sme pomohli účastníkom, ktorí chcú ušetriť v podnikovej komunikácii, nestratiť kvalitu, ale získať ďalšie funkcie. Ponúkame ideálne riešenie pre geograficky distribuované kancelárie a pracovníkov pracujúcich na diaľku. Riešenie “Mobile PBX” pomôže znížiť náklady na komunikáciu pre firmy, pre ktorých je prioritou optimalizácia nákladov a kvalita», – hovorí Alexander Melnikov, generálny riaditeľ spoločnosti MCN Telecom.

Okrem toho spoločnosť MCN Telecom analyzuje možnosť spustenia podobného projektu MVNO pre podnikanie v Európe. Podľa Alexandra Melnikova je na to potrebné nájsť hostiteľského operátora s optimálnymi podmienkami pre spoluprácu a vývojára softvéru, na základe ktorého je možné nasadiť platformu MVNE.

Spoločnosť MCN Telecom – prevádzkovateľ telekomunikačnej služby, vývojár softvérových služieb. V Rusku realizuje veľké projekty od roku 2000. Rozvíja podnikanie v Európe. Prevádzkovateľ je zastúpený v štyroch európskych krajinách: v Maďarsku, Nemecku, na Slovensku a v Rakúsku. Má vlastnú infraštruktúru (komunikačné uzly) a všetky potrebné licencie vo všetkých krajinách prítomnosti. Od roku 2015 poskytuje telefónne služby pre firmy v Maďarsku. V roku 2016 zaregistroval firmu na Slovensku. V novembri začal komerčné aktivity. Pred mesiacom otvoril kanceláriu v Rakúsku.

V Rusku MCN Telecom získala licenciu na poskytovanie mobilných komunikačných služieb a je prvý virtuálny mobilný operátor pre podnikanie na základe rádia Tele 2 a MVNE MTT platforma infraštruktúry. Okrem toho operátor sa nachádza v zozname desiatich licencovaných prevádzkovateľov Ruskej federácie MgMN. Má priame spoje so všetkými významnými telekomunikačnými poskytovatzeľmi služieb, vrátane Rostelecom, MGTS, MTS, MegaFon, atď.

V rámci spolupráce medzi operátormi ponúka vlastné telekomunikačné rozhranie zdroje CpaaS, ktoré zabezpečujú centrálny prístup k veľkej databáze vo veľkých mestách Ruskej federácie – viac ako 250 000 virtuálnych mestských a mobilných čísel.