MCNtelecom začal predávať virtuálne telefónne čísla v 33 veľkých mestách v Nemecku | MCN Telecom Slovensko

MCNtelecom začal predávať virtuálne telefónne čísla v 33 veľkých mestách v Nemecku

Skupina spoločností MCN Telecom oznamuje spustenie v Nemecku. Prevádzkovateľ začal poskytovať telefónne služby, predávať geografické telefónne čísla, virtuálnu pobočkovú ústredňu pre malé a stredné podniky vo väčších mestách Nemecka.

Berlín, Düsseldorf, Lübeck, Leipzig, Frankfurt am Main, Hamburg, Stuttgart, Kolín, Mníchov, Drážďany – to je neúplný zoznam miest, v ktorých ruskému telekomunikačnému operátorovi pridelil miestný regulátor Bundesnetzagentur 32 000 čísel.

Operátor telekomunikačnej služby vo všetkých krajinách prevádzky má správnu licenciu a vlastnú infraštruktúru na poskytovanie služieb. Server MCNtelecomu v Nemecku sa nachádza vo Frankfurte nad Mohanom v partnerskej spoločnosti NewTelco. V rámci prepojenia sietí MCNtelecom uzatvorel zmluvu s veľkými nemeckými opetátormi ako Deutche Telekom, Verizon a CloudKleyer.

«Teraz sme ako telekomunikačný operátor zastúpení v štyroch európskych krajinách. Začali sme ako klasický operátor pevnej telefónnej linky v Maďarsku v roku 2015 s poskytovaním telefónnych služieb pre firmy. V decembri spustili komerčnú prevádzku na Slovensku, o niečo skôr otvorili kanceláriu v Rakúsku. Plánujeme ďalej rozvíjať naše podnikanie v Európe. Počas roku 2018 budeme skúmať možnosť vstupu na trhy iných európskych krajín», – povedal Alexander Melníkov vedúci riaditeľ spoločnosti MCN Telecom.

Cena služieb operátora v Nemecku je porovnateľná s ponukou na trhu v oblasti telefónovania a virtuálnej ústredni. Kľúčový rozdiel od konkurencie je v tom, že ponúka Virtuálnu ústredňu s počtom vnútorných klapiek tri v rámci tarifu Free Start. Ďalej operátor ponúka za výhodné ceny špeciálne číslo: od 3 euro, až po 50 euro v závislosti od kategórie čísla.

Viac o tarifov nájdete na webovej stránke spoločnosti : www.mcntelecom.de

Návrhy spoločnosti MCN Telecom v každej krajine sú lokalizované podľa potrieb spotrebiteľov. Napríklad pre maďarských účastníkov funkcia hlasová schránka virtuálnej ústredni je bezplatná, kým pre klientov v Rusku Online konzultácia (Volanie&chat z webovej stránky) je bezplatná služba. MyMCN účet a technická podpora sú viacjazyčné. Je to obzvlášť potrebné pre spoločnosti, ktoré podnikajú v niekoľkých európskych krajinách súčasne.


Spoločnosť MCN telecom – prevádzkovateľ telekomunikačnej služby, vývojár softvérových služieb. V Rusku realizuje veľké projekty od roku 2000. Rozvíja podnikanie v Európe. Prevádzkovateľ je zastúpený v štyroch európskych krajinách: v Maďarsku, Nemecku, na Slovensku a v Rakúsku. Má vlastnú infraštruktúru (komunikačné uzly) a všetky potrebné licencie vo všetkých krajinách prítomnosti. Od roku 2015 poskytuje telefónne služby pre firmy v Maďarsku. V roku 2016 zaregistroval firmu na Slovensku. V novembri začal komerčné aktivity. Pred mesiacom otvoril kanceláriu v Rakúsku.

V Rusku MCN Telecom získala licenciu na poskytovanie mobilných komunikačných služieb a je prvý virtuálny mobilný operátor pre podnikanie na základe rádia Tele 2 a MVNE MTT platforma infraštruktúry. Okrem toho operátor sa nachádza v zozname desiatich licencovaných prevádzkovateľov Ruskej federácie MgMN. Má priame spoje so všetkými významnými telekomunikačnými poskytovatzeľmi služieb, vrátane Rostelecom, MGTS, MTS, MegaFon, atď .
V rámci spolupráce medzi operátormi ponúka vlastné telekomunikačné rozhranie zdroje CpaaS, ktoré zabezpečujú centrálny prístup k veľkej databáze vo veľkých mestách Ruskej federácie – viac ako 250 000 virtuálnych mestských a mobilných čísel.