Aktuality

Výsledky spoločnosti MCN Telecom v roku 2020: 30% nárast predplatiteľov v Európe, spustenie mobilných služieb pre fyzických osôb v Rusku

Telekomunikačný operátor, vývojár softvéru MCN Telecom ukončil rok 2020 lepšie, ako sa očakávalo: rastom tržieb a výrazným zvýšením počtu zákazníkov v segmente B2B v Európe a v segmente B2C v Rusku. Rok 2020 bol pre MCN Telecom rokom nových výziev, zmien a relatívneho úspechu.

B2B segment

Za posledných 12 mesiacov spustil operátor služby pevnej linky v ďalších piatich veľkých regiónoch Ruskej federácie: Vladimir, Pskov, Saratov, Syktyvkar, Ulan-Uda, kde začal ponúkať telefonickú službu, štandardné a pekné čísla, virtuálnu ústredňu s mnohými bezplatnými funkciami pre malé a stredné podniky. Na konci roku 2020 pokrýva pevná telefónna sieť spoločnosti MCN Telecom v Rusku 65 veľkých ruských oblastí.

Rast výnosov spoločnosti MCN Telecom v roku 2020 je malý, ale za obmedzení spôsobených pandémiou COVID-19 je stále badateľný – okolo 0,5% v porovnaní s rokom 2019. Počet predplatiteľov B2B v Rusku sa zvýšil o 2,4%. Zároveň priemerné ARPU na obchodného klienta vzrástlo o 5,4% a je 42 eur / mesiac.

V oblasti vývoja softvéru a vývoja telekomunikačných platforiem (CPaaS) sa uskutočnili tiež nové výsledky. V minulom roku pre klientov MCN Telecom v Rusku a v Európe bol predstavený nový softvérový produkt „Automatické volanie“, ktoré spolu s Virtuálnou ústredňou automatizuje prichádzajúce a odchádzajúce hovory. Pre odchádzajúce hovory sa používajú dva typy Automatického volania: transakčné a hromadné. V prvom prípade sa dáta pre volanie nahrávajú v reálnom čase zo systémov CRM / ERP pomocou API a hovor sa uskutočňuje podľa prispôsobeného scenára, v ktorom je možné predpokladať spojenie medzi klientom a operátorom.

V druhej možnosti sa zoznam kontaktov sa nahrá prostredníctvom MyMCN účtu zo súbor. V úlohe je nakonfigurovaný scenár, čo je vlastne schéma spracovania hovorov pomocou Automatického volania..

Za posledný rok sa výrazne zlepšila služba “Robot-kontrolór”, ktorá umožňuje spätné volanie pri zmeškaných hovoroch, a takisto sa zlepšila funkcia syntézy a rozpoznávania reči vo Virtuálnej ústredni

K už existujúcim priamym bezplatným integráciám MCN Telecomu: amoCRM, Bitrix 24, Roistat, retailCRM, SalesPlatform, Envybox, UMI.CMS, Albato v roku 2020, integrácie s platformami Apix-Drive, 1C-Rarus, S2 CRM v Rusku, YCLIENTS a amoCRM boli doplnené v Európe.

B2C segment

Prevádzkovateľ mobilnej virtuálnej komunikácie MCN Telecom, ktorý realizuje projekt MVNO pre podnikanie od roku 2018, vstúpil do masového segmentu v septembri 2020 a začal ponúkať mobilné služby pre jednotlivcov v ôsmich veľkých oblastí Ruskej federácie pre domácnosti , v iných mestách, kde je k dispozícii rádiový prístup k Tele2.

Za 3,5 mesiaca pripojila spoločnosť MCN Telecom k svojej domácej sieti 21 regiónov: Moskva, Petrohrad, Jekaterinburg, Barnaul, Voronež, Iževsk, Krasnodar, Kazaň, Kaliningrad, Krasnojarsk, Kirov, Kemerovo, Novosibirsk, Orel, Omsk, Perm, Rostov – on-Don, Samara, Saratov, Tomsk, Čeľabinsk a priľahlé oblasti.

Spoločnosť MCN Telecom ponúkla predplatiteľom prístup k cenám TRUE COST, čo je pre telekomunikačný priemysel neobvyklé, keď cena služieb zahŕňa prvotné náklady a dane a poplatok za predplatné je zahrnutý v cene predplatného.

Od 1. januára 2021 platí ďalšia nová tarifa pre jednotlivcov: FIX PRICE, ktorá na rozdiel od SKUTOČNÝCH NÁKLADOV nemá mesačný poplatok a všetky odchádzajúce hovory do Ruskej federácie sa počítajú za jednotnú cenu: 1,99 rubľov / min so sekundovou fakturáciou, čo je dôležité pre tých, ktorí sú zvyknutí šetriť na minútach a nechcú preplatiť viac ako hovorili.

Počet predplatiteľov využívajúcich mobilné služby MCN Telecom bol na konci decembra 2020 asi 20 tisíc.

Podnikanie v Európe

Rast tržieb skupiny v európskych krajinách na konci roku 2020 bol zaznamenaný na úrovni 3%, rast klientskej základne na úrovni 30%. Priemerná ARPU na európskeho predplatiteľa sa znížila z 30 EUR na 20 EUR.

Spoločnosť MCN Telecom sa za posledné dva roky stala významným účastníkom medzi alternatívnymi operátormi pevných liniek v Maďarsku. Rovnako ako v Rusku, v Maďarsku, Rakúsku, na Slovensku, a v Nemecku ponúka telekomunikačný operátor riešenia pre malé a stredné podniky: VoIP telefonickú službu, multifunkčnú Virtuálnu ústredňu, Volanie&Chat, virtuálne čísla, SIP Trank atď.

Všetky novinky